تبلیغات
کمردرد - سیگار، کمردرد مزمن را تشدید می‌کند
نویسندگان کمردرد

سیگاری‌ها سه برابر بیش از دیگران در معرض کمردردهای شدید و مزمن هستند.

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایسنا، بر اساس یک مطالعه جدید که در آن 68 بیمار مبتلا به کمردرد مورد مطالعه قرار گرفته‌اند، افراد سیگاری سه برابر بیش از دیگران دچار کمردردهای مزمن می‌شوند. در کنار دردهای کمر در افراد سیگاری، استعمال سیگار موجب سرطان ریه، بیماریهای قلبی و عروقی می‌شود که هر کدام به نوبه خود می‌توانند مرگبار باشند.

به گزارش ایسنا به نقل از نشنال هلث سرویس، این بررسی توسط متخصصان دانشکده پزشکی «فینبورگ» آمریکا انجام شده است و یافته‌های آن همچنین نشان می‌دهد کسانی که کمردردهای خفیفی دارند در صورت مصرف سیگار این درد در آن‌ها شدت گرفته و تبدیل به کمردردهای مزمن شدید می‌شود. علاوه بر این اغلب افراد سیگاری سبک زندگی ناسالمی داشته و ورزش و تحرکات جسمی در آن‌ها بسیار کم است که همین موضوع موجب تشدید کمردرد می‌شود.

از 68 نفری که در این تحقیق بررسی شدند کسانی که دردهای طولانی مدت در ناحیه کمر داشتند سه برابر کسانی که از این درد بهبود یافته بودند،‌ احتمال سیگاری بودنشان وجود داشت و افراد سیگاری بیشتر از دیگران دچار احساسات منفی می‌شدند.

در این مطالعه متخصصان به کسانی که دچار کمردردهای خفیفی هستند پیشنهادهایی می‌کنند که به شرح زیر است:

1. ادامه فعالیت‌های جسمی و ورزشی تا حد توانایی

2. انجام اقدامات و آزمایشات پزشکی و مصرف دارو در صورت نیاز

3. ترک سیگار که در بلندمدت مزایای بسیاری مانند کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه و بیماری‌های قلبی – عروقی دارد.
[ یکشنبه 30 فروردین 1394 ] [ 10:05 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]
درباره وبلاگ کمردرد

درد در ستون فقرات یکی از شایع ترین مشکلات در زندگی مدرن است در این وبلاگ سعی میکنم مقالات مرتبط با درمان درد کمر را برای شما عزیزان منتشر کنم.
آمار وبلاگ کمردرد
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :