تبلیغات
کمردرد - تأثیر پایدار کادر پزشکی در کاهش درد کمر بیماران
نویسندگان کمردرد

پژوهشگران بر اساس تحقیقات اخیر دریافته‌اند با‌ وجودی ‌که افراد دچار کمردرد برای اطلاع و درک نشانه‌های خود ابتدا به اینترنت، خانواده و دوستان مراجعه می‌کنند ولی بنظر می‌رسد کادر پزشکی قوی‌ترین تأثیر را بر بازخوردها و اعتقادات بیمار دارند.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، پیام‌هایی از قبیل «مراقب کمر خود باشید» دارای آثار منفی درازمدت هستند، ولی پیام‌های اطمینان ‌دادن و تشویق به انجام فعالیت دارای آثار مثبت درازمدت است.

پژوهشگران از‌ طریق مصاحبه با 23 نفر مبتلا به کمردرد حاد یا مزمن دریافتند اطلاعات و توصیه‌های پزشکان دارای قابل توجه‌ترین و پایدارترین تأثیر بازخورد بیماران است و این‌گونه اطلاعات اغلب سال‌ها در اعتقادات‌شان باقی می‌ماند.

جالب توجه آنکه، پژوهشگران دریافتند که آن ‌دسته پیام‌هایی که به ‌معنای کمر حساس است و لازم ‌است از ‌آن حفاظت کرد، به افزایش هوشیاری، دلشوره، واماندگی و احساس گناه برای بیماران منتهی می‌شود.

محققان از کادر پزشکی خواسته‌اند‌ بیماران را اطمینان دهند و بکوشند اعتماد بیمار را افزایش‌ دهند و توصیه‌های واضحی ارائه دهند تا بیماران قدرت بگیرند و بر رویکرد حرکت و فعالیت خود تأثیر مثبت داشته باشند.

نتیجه این تحقیق در Annal of Family Medicine آمده است.

منبع
[ دوشنبه 21 اردیبهشت 1394 ] [ 01:10 ب.ظ ] [ مدیر مجله ]
درباره وبلاگ کمردرد

درد در ستون فقرات یکی از شایع ترین مشکلات در زندگی مدرن است در این وبلاگ سعی میکنم مقالات مرتبط با درمان درد کمر را برای شما عزیزان منتشر کنم.
آمار وبلاگ کمردرد
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :