تبلیغات
کمردرد - 81 درصد کارکنان اداری حداقل سالانه یکبار کمردرد را تجربه کردند
نویسندگان کمردرد

یک پژوهشگر گفت: سالانه 81 درصد کارکنان اداری حداقل یکبار کمردرد را تجربه می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایسنا، احسانی مدرس کارگاه “آسیب‌های شغلی” که در سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان برگزار شد، افزود: بر اساس تحقیقات صورت گرفته بر روی کارکنان اداری و به ویژه بانوان در کشور 81 درصد کارکنان اداری طی یکسال گذشته حداقل یکبار کمردرد را تجربه کردند.

این کارشناس اضافه کرد: علاوه بر این 50 درصد گردن درد، 25 درصد زانو درد و 5.35 درصد کارکنان اداری شانه درد را تجربه می کنند.

مدرس کارگاه “آسیب‌های شغلی کارکنان” همچنین تصریح کرد: جنسیت و زن بودن شانس ابتلا به گردن درد و کمر درد را در این گروه از کارکنان به طور معنی داری افزایش می دهد.

وی با بیان اینکه مطالعات نشان می دهد که بروز این اختلالات با انجام برخی فعالیت‌های شغلی از جمله کار در ادارات در ارتباط است اظهار کرد: با شناخت عوامل و ریسک فاکتورهای شغلی، برای پیشگیری و درمان آسیب‌های شغلی، می توان از بسیاری از این مخاطرات جلوگیری کرد.

احسانی در پایان، هدف از برگزاری این کارگاه را آشنائی و شناخت اختلالات اسکلتی و غضلانی که یکی از مشکلات اساسی، پر هزینه و جدی در کارکنان ادارات شناخته می شود، ذکر کرد.

منبع: 81 درصد کارکنان اداری حداقل سالانه یکبار کمردرد را تجربه کردند
[ شنبه 2 خرداد 1394 ] [ 09:52 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]
درباره وبلاگ کمردرد

درد در ستون فقرات یکی از شایع ترین مشکلات در زندگی مدرن است در این وبلاگ سعی میکنم مقالات مرتبط با درمان درد کمر را برای شما عزیزان منتشر کنم.
آمار وبلاگ کمردرد
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :