منوی اصلی
کمردرد
ستون فقرات سالم
 • مدیر مجله یکشنبه 30 فروردین 1394 10:05 ق.ظ نظرات ()

  سیگاری‌ها سه برابر بیش از دیگران در معرض کمردردهای شدید و مزمن هستند.

  به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایسنا، بر اساس یک مطالعه جدید که در آن 68 بیمار مبتلا به کمردرد مورد مطالعه قرار گرفته‌اند، افراد سیگاری سه برابر بیش از دیگران دچار کمردردهای مزمن می‌شوند. در کنار دردهای کمر در افراد سیگاری، استعمال سیگار موجب سرطان ریه، بیماریهای قلبی و عروقی می‌شود که هر کدام به نوبه خود می‌توانند مرگبار باشند.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 8 آذر 1395 03:52 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله یکشنبه 30 فروردین 1394 10:05 ق.ظ نظرات ()

  یک جراح مغز و ستون‎ مهره‎ها درباره کمردرد گفت: شایع‏‌ترین علت کمردرد در کشور دردهای عضلانی استخوانی است که مردم به آن دچار می‌شوند.

  دکتر احمد ایروانی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری دانشجویان ایسنا، اظهار کرد: کمردرد یکی از شایع‏‌ترین علل مراجعه مردم به پزشک است. طوری که گفته می‌شود هر فرد حداقل یک‌بار در طول زندگی به دلیل کمردرد به پزشک مراجعه می‎کند. این بیماری شیوع نسبتا بالایی دارد و کمردردها علل متفاوتی را شامل می‌شوند.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 8 آذر 1395 03:52 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله پنجشنبه 27 فروردین 1394 10:12 ق.ظ نظرات ()

  خوابیدن در مواقع کمردرد برای افراد مبتلا به این عارضه طاقت‌فرساست و حتی موجب محروم ماندن از خواب راحت و کافی می‌شود.

  به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایسنا، به هنگام خوابیدن بهتر است وضعیت بدن در حالت خنثی باشد به گونه‌ای که خیلی به شکل خمیده یا صاف نباشد زیرا باعث می‌شود فشار زیادی به ستون مهره‌ها وارد شود.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 8 آذر 1395 03:51 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله پنجشنبه 27 فروردین 1394 10:12 ق.ظ نظرات ()

  یک متخصص فیزیکال تراپی با اشاره به اینکه ماساژ درمانی می‌تواند موجب کاهش درد بیماران مبتلا به کمر درد شود، اظهار کرد: اغلب کمردرد‌ها همراه با اسپاسم، کوتاهی‌های عضلانی یا لیگمان‌های ناحیه کمر هستند به همین دلیل گرما و استفاده از کیسه های آب گرم می تواند موجب کاهش درد شود.

  دکتر سیامک بشردوست در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایسنا، با اشاره به اینکه کیسه‌های آب سرد یا گرم برای درمان درد‌ها و بیماری‌های مختلف از جمله کمردرد استفاده می‌شود، گفت: در میان روش‌های مختلف گرمایی استفاده از کیسه آب گرم مناسب‌ترین روش است. بنابراین استفاده از این روش به علت عمق نفوذ بیشتر به ناحیه آسیب دیده بهتر از گرمای تشک برقی‌ یا سایر گرماهای خشک است.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 8 آذر 1395 03:51 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله چهارشنبه 26 فروردین 1394 11:11 ق.ظ نظرات ()

  اکثر افراد هنگامی که دچار دندان درد، کمردرد یا دیگر آسیب‌ها از این نوع می‌شوند برای تسکین درد به مصرف دارو روی می‌آورند که البته داروها بدون عوارض نیستند.

  به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری ایسنا، کارشناسان سلامت معتقدند در برخی از مواقع می‌توان از مسکن‌های طبیعی مختلف برای تسکین درد کمک گرفت و بسیاری از داروهای گیاهی در درمان التهاب و دیگر بیماری‌های مرتبط با آن موثر هستند. گزینه‌های درمانی گیاهی در گروه داروهای جایگزین و مکمل قرار می‌گیرند که برخی از انواع موثر آنها شامل موارد زیر می‌شوند:

  آخرین ویرایش: دوشنبه 8 آذر 1395 03:51 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله چهارشنبه 26 فروردین 1394 11:10 ق.ظ نظرات ()

  یک روزنامه اتریشی گزارش داد، رئیس‌جمهوری روسیه از مشکل کمردرد رنج می‌برد و یک متخصص ارتوپد برای درمان وی به مسکو سفر کرده است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایسنا، روزنامه کوریر (kurier) بدون ذکر نام پزشک و یا منبع اطلاعات خود گزارشی را دربارهکمردرد ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و سفر یک پزشک ارتوپد به مسکو منتشر کرد. این خبر در حالی منتشر می‌شود که اخیرا گمانه‌زنی‌های بسیاری درباره سلامت جسمانی پوتین مطرح شده است چرا که رئیس‌جمهور روسیه مدت‌هاست در انظار عمومی دیده نشده و تلویزیون دولتی روسیه تنها تصاویری از وی را در دیدار با مقام‌های ارشد پخش می‌کند.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 8 آذر 1395 03:51 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله چهارشنبه 26 فروردین 1394 11:09 ق.ظ نظرات ()

  یک متخصص فیزیکال تراپی با اشاره به اینکه فیزیوتراپی و ورزش بهترین راه درمان کمر درد است، اظهار کرد: افراد باید از نشستن‌ها یا ایستادن‌های طولانی مدت پرهیز کنند.

  دکتر سیامک بشردوست تجلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه تغییر شکل‌های استخوانی، مشکلات گوناگون مادرزادی، تصادفات، ضعف و کوتاهی گروه‌های عضلانی ناحیه کمر یا حتی سایر نواحی بدن نیز می‌تواند موجب ایجاد کمر درد شود، گفت: حفظ وضعیت طبیعی ستون فقرات راه پیشگیری از ابتلا به کمر درد است.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 8 آذر 1395 03:51 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله سه شنبه 25 فروردین 1394 12:38 ب.ظ نظرات ()

  پزشکان هشدار می‌دهند که قرار گرفتن بدن در وضعیت نامناسب به هنگام کار کردن از عوامل اصلی بروز کمردرداست.

  به گزارش ایسنا، متخصصان استرالیایی بر اساس مطالعات اخیر خود اظهار داشتند: انجام مشاغل و کارهای دستی که موجب می‌شوند بدن در وضعیت جسمی نامناسبی قرار گیرد احتمال بروز کمردرد را تا هشت برابر افزایش می‌دهد.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 8 آذر 1395 03:51 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله سه شنبه 25 فروردین 1394 12:37 ب.ظ نظرات ()

  یک متخصص فیزیکال‌تراپی با اشاره به علایم فتق دیسک گفت: در این شرایط فرد دچار فشار به بافت‌های ناحیه کمری و ریشه‌های عصبی می‌شود و به طور معمول با دردهای شدید کمری تیر کشنده به اندام تحتانی همراه است.

  دکتر سیامک بشردوست تجلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه علت‌های زیادی موجب ابتلا به کمر درد می‌شوند، گفت: شایع‌ترین علت ایجاد کمردرد وجود مشکلات مکانیکی ناشی از اختلالات عضلانی و استخوانی در ستون فقرات است که این مشکلات بیشتر ناشی از ناحیه ستون فقرات کمری هستند.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 8 آذر 1395 03:51 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • مدیر مجله سه شنبه 25 فروردین 1394 12:32 ب.ظ نظرات ()

  یک فوق تخصص درد با تاکید بر اینکه بیش از دو سوم موارد بیماران مبتلا به دیسک کمر که کاندید جراحی باز هستند با استفاده از دیسکوژل درمان می‌شوند، گفت: تزریق دیسکوژل و ازن دو نمونه از روش درمانی انجام عمل بسته دیسک است که به تازگی مورد توجه زیادی قرار گرفته‌اند و نتایج سودمندی برای درمان مبتلایان به این مشکل را در پی دارد.

  دکتر مجید حیدریان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه بیرون زدگی دیسک کمر از علت شایع و مهم وجود کمردرد و دردهای سیاتیکی است، گفت: در روش‌های قدیمی اگر بیماری به درمان‌های ساده مانند درمان دارویی، آب درمانی و استراحت پاسخ نمی‌داد؛ انجام عمل جراحی را به عنوان گزینه بعدی مطرح می‌کردند.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 8 آذر 1395 03:53 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic