تبلیغات
کمردرد - مطالب اردیبهشت 1394
نویسندگان کمردرد

هرچند بسیاری از مردم اغلب با عارضه کمردرد دست به گریبان هستند اما در عین حال شیوه‌های متعددی برای پیشگیری از بروز این مشکل وجود دارد.


ادامه مطلب

[ دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 ] [ 10:30 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]

یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی با بیان اینکه ضعف عضلات کمری مهمترین علت کمردرد در سنین کمتر از 45 سال است، گفت:بی‌تحرکی و زندگی ماشینی موجب شده اغلب افراد پیش از آن که به سن آسیب دیسک کمری و کمردرد ناشی از کهولت سن برسند، دچار دردهای کمری مکانیکی شوند.


ادامه مطلب

[ دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 ] [ 10:29 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]

پژوهشگران بر اساس تحقیقات اخیر دریافته‌اند با‌ وجودی ‌که افراد دچار کمردرد برای اطلاع و درک نشانه‌های خود ابتدا به اینترنت، خانواده و دوستان مراجعه می‌کنند ولی بنظر می‌رسد کادر پزشکی قوی‌ترین تأثیر را بر بازخوردها و اعتقادات بیمار دارند.


ادامه مطلب

[ دوشنبه 21 اردیبهشت 1394 ] [ 01:10 ب.ظ ] [ مدیر مجله ]

یک متخصص طب کار، مهمترین علت بروز کمردرد را جابه جایی و بلند کردن بار سنگین و پوژیشن‌های نامناسب و ایستادن طولانی مدت در پرستاران دانست و گفت: تغییر رفتار پرستاران و پرهیز از عوامل خطرساز و استفاده عملی از آگاهی‌ها می تواند باعث کاهش این عوارض در آنان شود.


ادامه مطلب

[ دوشنبه 21 اردیبهشت 1394 ] [ 01:09 ب.ظ ] [ مدیر مجله ]

یک فوق تخصص درد، تنگی کانال نخاعی را یکی از علل شایع کمردرد دانست و گفت: تنگی کانال نخاعی بیماری است که افراد میانسال و سالمند سنین 50 تا 60 سال را درگیر می‌کند، اما امروزه با پیشرفت علم فعالیت‌های حمایتی به نام عمل مداخله گرایانه یا کم تهاجم وجود دارد که باعث می‌شود بیمار رو به بهبودی رفته و نیازی به بیهوشی و جراحی نداشته باشد.


ادامه مطلب

[ چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 ] [ 10:49 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]

شاید تصورش هم سخت باشد؛ “کمردرد” که هرکسی حداقل یکبار در طول عمرش آن را تجربه می‌کند و در اذهان عموم هم چندان جدی گرفته نمی‌شود، دومین علت مراجعه به پزشک و بزرگ‌ترین دلیل گزارش شده برای غیبت از کار است و مهم‌تر از آن حدود 7.5 درصد بار بیماری‌های کشور را به خود اختصاص داده؛ رقمی معادل بار بیماری‌های ناشی از تصادفات!


ادامه مطلب

[ چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 ] [ 10:47 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]

پزشکان هشدار می‌دهند که قرار گرفتن بدن در وضعیت نامناسب به هنگام کار کردن از عوامل اصلی بروز کمردرد است.

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان، متخصصان استرالیایی بر اساس مطالعات اخیر خود اظهار داشتند:انجام مشاغل و کارهای دستی که موجب می‌شوند بدن در وضعیت جسمی نامناسبی قرار گیرد احتمال بروز کمردرد را تا هشت برابر افزایش می‌دهد.


ادامه مطلب

[ سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 ] [ 09:44 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]
درباره وبلاگ کمردرد

درد در ستون فقرات یکی از شایع ترین مشکلات در زندگی مدرن است در این وبلاگ سعی میکنم مقالات مرتبط با درمان درد کمر را برای شما عزیزان منتشر کنم.
آمار وبلاگ کمردرد
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :